محل تبلیغات شما

ارتودنسی متحرک همچنان در درمان ارتودنسی مدرن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

این نوع ارتودنسی در حرکت سریع دندان‌ها در برخی شرایط بسیار خوب عمل می‌کند اما از دقت کنترل کافی که در ارتودنسی ثابت وجود دارد، برخوردار نمی‌باشد.

 

گاهی اوقات برای تغییرات بزرگ ابتدا از

انواع ارتودنسی متحرک استفاده می‌شود و سپس بریس‌های ثابت به منظور دستیابی به جزئیات دقیق و نهایی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

ارتونسی متحرک معمولاً باید بطور تمام وقت بر روی دندان‌ها قرار گیرد و برخی از بزرگسالان آنها را حجیم می‌دانند و تحمل این نوع بریس‌ها برایشان سخت است.

 

متخصص ارتودنسی در کلینیک تخصصی ارتودنسی دکتر قریشی در استفاده از ارتودنسی متحرک جهت ایجاد لبخندی زیبا و با عملکرد موفق، تبحر و تجربه بسیار بالایی دارند.

پلاک‌های متحرک ارتودنسی معمولاً از نوعی پلاستیک (آکریلیک) ساخته می‌شود و با گیره‌های فی فرو برده شده در آکریلیک که به خوبی از جلو و عقب روی دندان‌ها قرار می‌گیرد، ثابت می‌ماند.

اگرچه بسیاری از بزرگسالان این بریس‌ها را قدیمی می‌دانند، اما بریس های متحرک هنوز هم نقش مهمی در ردیف و مرتب کردن دندان‌ها و درمانارتودنسی دارد،

در واقع یکی از مفیدترین وسایل ارتودنسی یعنی وسایل و پلاک فانکشنال نوعی پلاک متحرک است.

ارتودنسی متحرک دندان غالباً برای کاهش همپوشانی دندان‌ها در سطح عمودی یا اختلال اوربایت به کار برده می‌شود. به علاوه با پلاک متحرک می‌توان موقعیت یک دندان مشخص را نیز اصلاح کرد.

بنابراین می‌توانیم بگوییم که بریس‌های متحرک برای نگه داشتن فضا، کاهش اوربایت و به تبع آن بهبود نیمرخ بیمار، هدایت رویش دندان‌ها و حرکت دادن دندان به سمت موقعیت مشخص به کار برده می‌شود.

ارتودنسی دندانها با تکنیک اینویزالاین غیر قابل مشاهده هستند. این ارتودنسی های دندانی کاملا شفاف بوده و با این ارتودنسی از زیبایی لبخندتان کاسته نمی‌شود.

 

این روش درمانی با ارتودنسی شفاف نامرئی یک روش ایده‌آل برای افراد بزرگسال و نوجوان ها و افراد جوان که می‌خواهند بدون براکت های ارتودنسی و بدون سیم های بهم متصل شده فی دندان هایشان را ارتودنسی کنند می باشد.

 

ارتودنسی دندانها به روش متحرک یک روش درمانی دندانپزشکی است که در آن فرد می تواند پلاک های متحرک ارتودنسی را هر زمان بر حسب نیاز از دهانش خارج کند و دوباره جایگذاری کند.

این نوع روش ارتوددنسی معمولا مختص دوران خردسالی تا قبل از بلوغ فرد می باشد.  البته شما نیز اگر می خواهید از روش درمانی ارتودنسی متحرک برای مرتب سازی دندان هایتان استفاده کنید, بهتر است به دندانپزشکی هروی مراجعه کنید و بعد از بررسی های

متخصص ارتودنسی این کلینیک به شما اعلام می شود که می توانید از این روش درمانی استفاده کنید یا نه؟

و اینکه گفته می شود که بهترین روش درمانی برای درمان و حل مشکلات دندان هایتان چیست.

ما به بیماران سیستم‌های ارتودنسی متحرک مختلفی از جمله ارتودنسی نامرئی و پلاک‌های متحرک را هم برای کودکان و هم بزرگسالان ارائه می‌کنیم.

 

مزایا

ارتودنسی متحرک در مقایسه با ارتودنسی ثابت از مزایای زیر برخوردار است:


وسایل ارتودنسی در  ارتودنسی با پلاک متحرک را می‌توان هنگام مسواک زدن یا خوردن از دهان خارج کرد.

پوشش‌دهی سقف دهان منجر به افزایش انکوریج می‌شود.

تنظیم کردن ارتودنسی متحرک دندان آسان است؛ سیم را می‌توان به راحتی خم کرد و پایه آکریلیکی را می‌توان روی یونیت دندانپزشکی تراش داد یا آن را ضخیم‌تر کرد.

تجهیزات متحرک کمتر به دندان‌ها آسیب می‌زند. برای مثال تحلیل ریشه یکی از عوارض شایع ارتودنسی ثابت است که در پی‌آمد تحمیل نیروی شدید به دندان بروز می‌یابد.

پایه آکریلیکی را می‌توان ضخیم کرد تا تبدیل به صفحه‌های بایت تخت برای دندان‌های پیشین بالا یا دندان‌های عقب شود.

 

از تجهیزات متحرک می‌توان برای انتقال نیروها به بلوک‌های دندانی استفاده کرد.

وجود انواع پلاک ارتودنسی متحرک کارایی این روش درمان ارتودنسی را به میزان قابل توجهی بالا می برد و ناهنجاری های مختلف  فک و دندان را می توان با این روش ارتودنسی دندان درمان نمود. خوشبختانه با پیشرفت علم و تکنولوژی، ارتودنسی خیلی سریع تر و بهتر عمل نموده و دندان های بیمار با سرعت بالایی نسبت به گذشته درمان می شود. اما قبل از هر چیز بهترین متخصص ارتودنسی تشخیص می دهد که ارتودنسی متحرک برای بیمار مناسب است یا خیر.

با توجه به این که انواع ارتودنسی متحرک این امکان را فراهم می کند تا بیمار بتواند در دوره درمان، پلاک ارتودنسی  را از دهان خود خارج نماید لذا افراد بیشتری ترغیب به استفاده از ارتودنسی متحرک دندان می شوند اما هر ارتودنتیست باید قبل از شروع درمان، اطلاعات کامل درمورد شیوه درمان، دوره درمان و… را در اختیار بیمار قرار داده و در صورت موافقت، درمان را شروع نماید.جهان ما

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی